Kázne v tejto sérií
nedeľa, 14. máj 2017
Kazateľ: Juraj Kohút
Oddiel: List Hebrejom 12:15-17 & Genezis 25:27-27:41
Dĺžka: 31 minút
"Ak v živote niečo ľutujem, tak je to to, že niektorým veciam som nepripísal takú hodnotu, akú aktuálne vidím, že majú. Zdá sa, že niektoré veci som precenil, niektoré zase podcenil." Ézav, Jákobov brat, sa dopustil rovnakého omyl. Hodnotu niektorých vecí povýšil, inými pohrdol. Len s odstupom času zistil, ako veľmi zle odhadol, na čom naozaj záleží. Ako sa na hodnoty života pozerať? Je možné nadobudnúť konečnú perspektívu?
nedeľa, 30. apríl 2017
Kazateľ: Juraj Kohút
Oddiel: Genezis 32:2-33:11
Dĺžka: 45 minút
Po 20 rokoch Jákob podstupuje dlhú a riskantnú cestu domov. Čelí pri tom očakávanej aj úplne prekvapujúcej komplikácii. Ako sa s nimi vysporiada? Podarí sa mu prísť na miesto, po ktorom vždy túžil? Ako nám jeho putovanie pomáha rozumieť ceste nášho života? Kde je náš domov - miesto, kam patríme, miesto, kde sa cítime naozaj slobodní a milovaní? Ako sa k nemu dopracovať?
nedeľa, 23. apríl 2017
Kazateľ: Juraj Kohút
Oddiel: Genezis 29:1-30:43
Dĺžka: 36 minút
Jákob pokračuje vo svojej ceste za životným naplnením. Stretáva životnú lásku, zakladá rodinu a finančne sa rozmáha. Má všetko, čo by sme si pri úspešnom človeku danej doby vedeli predstaviť. Sú tieto veci dostatočnou odpoveďou na najhlbšie potreby ľudského srdca? Dostaví sa stav spokojnosti a naplnenia?
nedeľa, 26. marec 2017
Kazateľ: Juraj Kohút
Oddiel: Genezis 28:10-22
Dĺžka: 33 minút
Jákob sa ocitá v nepríjemnom bode svojej existencie - nemá nič, len kontroverznú minulosť a otáznu budúcnosť. A práve na tomto mieste, ktoré nie je vzdialené nikomu z nás, zažíva veľké prekvapenie - sen. Otvára sa mu nová perspektíva na život a dáva sa mu poznávať sám Stvoriteľ života. Zaskočený Jákob konštatuje, že sa ocitol na mieste, kde sa stretáva nebo so zemou. Existuje také miesto aj pre nás? Kde?
nedeľa, 19. marec 2017
Kazateľ: Juraj Kohút
Oddiel: Genezis 27:1-46
Dĺžka: 39 minút
V tejto epizóde stretávame Jákoba v troch polohách: ako úspešného lišiaka, odhaleného podvodníka a napokon ako vyhnanca. Jedno sa však nezmenilo - od začiatku do konca išiel za svojim cieľom: za požehnaním. Nechcel svoj život prežiť ako človek "druhej kategórie". Prečo na požehnaní tak záleží? Ako o život požehnania bojujeme aj my? A ako je možné ho naozaj obrdžať?
nedeľa, 05. marec 2017
Kazateľ: Juraj Kohút
Oddiel: Genezis 25:19-26
Dĺžka: 22 minút
Úvod do príbehu jednej z najkontroverznejších postáv Biblie.