Svetlo Vianoc Audio:stiahnuť

Svetlo Vianoc

nov 2022 - dec 2022
Kázne v tejto sérií
nedeľa, 25. december 2022
Oddiel: Evanjelium podľa Jána 1:29-34
Dĺžka: 27 minút
Ján Krstiteľ nám chce niečo ukázať. V tom celom texte je len jedno jediné sloveso v rozkazovacom spôsobe – „Hľa!“ Ján chce uchopiť našu pozornosť, chce aby sa naše očné buľvy obrátili smerom, ktorým ukazuje jeho prst. Čo nám chce tak veľmi nástojčivo ukázať? – To, kým je tento Ježiš.
nedeľa, 11. december 2022
Oddiel: Evanjelium podľa Jána 1:14-18
Dĺžka: 37 minút
Ako by ste opísali Boha? Keď sa ťa tvoj syn opýta: „Tati, ako vyzerá Boh?“, alebo keď sa ťa dcéra opýta: „Mami, aký je Boh?“, akú odpoveď dáš? Alebo keď ti tvoj kolega v práci povie: „To akože fakt veríš v Boha, ktorého si nikdy nevidel?“ Možno niekto z tvojej rodiny počas Vianoc nadhodí: „Povedz mi viac o tom Bohu, v ktorého veríš...“ – ako by si ho opísal? Ako by si im ho predstavil, vykreslil pred očami?
nedeľa, 04. december 2022
Oddiel: Evanjelium podľa Jána 1:9-13
Dĺžka: 30 minút
Pokračujeme v adventnej sérii "Svetlo Vianoc". Naposledy sme skončili tým, že Svetlo prichádza. Dnes sa pozrieme na to, ako naň zareagujeme. Sú v podstate len dve možnosti: buď sa pred ním skryjeme a zavrieme si oči, alebo ho prijmeme a vstúpime do jeho svetla. Čo však v tomto Svetle uvidíme? Čo nájdeme, keď Boh „zažne svetlo“ v našom srdci? Ku čomu nás volá?
nedeľa, 27. november 2022
Oddiel: Evanjelium podľa Jána 1:1-9
Dĺžka: 28 minút
Ježišov príchod nebol náhly a bez ohlásenia. Každá stránka Starej zmluvy predpovedala jeho príchod. A len tí, ktorí vedeli, že žijú v tme, ho spoznali, keď ho uvideli. Keď do ich tmavého sveta zasvietilo jeho svetlo života. Počas tohtoročného adventného obdobia a Vianoc budeme spolu v evanjeliu podľa Jána obdivovať to pravé Svetlo Vianoc – lebo v narodení Ježiša Krista do nášho tmavého sveta nám zasvietilo Božie svetlo nádeje a záchrany. Do nášho tmavého sveta zasvietilo svetlo jeho Slova.